moosighi2019

درباره وبلاگ
موضوعات

moosighi2019

فواید مراجعه به مشاوره خانواده

شنبه نوزدهم 11 1398

 فواید مراجعه به مشاوره خانواده

 

درگذشته به اندازه امروز اهمیت مراجعه به مشاوره خانواده بر همگان روشن نشدهبود، نه تنها کمک گرفتن از متخصص در حیطه سلامت روان جدی گرفته نمیشد، بلکه تابو بود و به برخی پنهانی به روانشناس مراجعه میکردند. اما امروزه کاملاً واضح است که اتفاقاً در رابطه با سلامتی روح و روان شخصی که تا به حال به روانشناس مراجعه نـکرده است بایستی با شک و تردید صحبت کرد.مشاوره خانواده به شما کمک میکند یکدیگر را بهتر بشناسید و اختلافات خود را به حداقل برسانید. در جلسات مشاوره خانوادهبه شما کمک میشود ابتدا با تعارضات درونی خود آشنا شوید و خود را بشناسید وسپس تلاش کنید برای شناخت همسرتان. با گذر از این دو مرحله و با کمک مشاورخانواده، یاد میگیرید در هنگام بروز اختلافات چطور برخورد کنید و چگونه ازناراحت کردن یکدیگر دوری کنید.

مشاوره خانوادهبه صورت تلفنی و حضوری و آنلاین در دسترس همه هست و کافی است که تصمیم بگیرید زندگی خود را بهبود ببخشید. در ادامه چند مورد از مزایای مراجعه به مشاوره خانواده را میخوانید:

 

شناخت بهتر خود و همسرتان

بامراجعه به مشاور و کشف استرس های درونی خود میتوانید خود را بهتر بشناسید.شناخت بهتر یکدیگر هم میتواند به شما کمک کند در تصمیم گیری ها بهتر عمل کنید، با شناخت ضعف ها و قدرت های خود میتوانید در حل مشکلات بهتر از قبل عمل کنید.

پیشگیری از بیماری های روحی

همینطور که برای درمان جسم و تن بایستی از اقدامات پیشگیرانه استفاده کرد، برای جلوگیری از بروز بیماری های روحی نیز باید مراقبت های لازم انجام شود.اگر هیچ گونه دغدغه ذهنی و روانی هم ندارید و از زندگی خود و اطرافیان خودرضایت کافی را دارید، برای حفظ و نگهداری این شرایط بهتر است با یک روانشناس  در ارتباط باشید. بسیاری از بیماری های ذهنی و روانی پس از گذشت مدت زمان زیاد و در اثر تکرار و کم توجهی، بروز پیدا می کنندبهبود کیفیت زندگی

بامراجعه به روانشناس قطعاً کیفیت زندگی خود را بهبود میبخشید، به این ترتیبکه بهتر با اختلاف نظرهای خود برخورد میکنید و با کمک مشاوره خانواده می آموزید چگونه یکدیگر را ناراحت نکنید و به حساسیت های یکدیگر احترام بگذارید.

مشاورهخانواده را جدی بگیرید. بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده بهره ببرید.

(1) نظر
X